TVENKINYS SU BASEINU - NAUJA IDĖJA JŪSŲ SODYBAI!

article

Karštą vasaros dieną Jūs einate link tvenkinio, apsupto įspūdingai žydinčių augalų, matote čiurlenantį upelį, girdite krioklio šniokštimą, atsigulate ant gulto medinėje terasoje ir klausotės  gamtos simfonijos, o įkaitinti saulės spindulių šokate į vandenį... Norėtumėte taip?

 

Eko tvenkinio privalumai

Visoje Europoje ši naujovė sparčiai populiarėja ir yra labai vertinamas sodo elementas, nors iš tiesų pirmieji tvenkiniai su baseinais pasirodė daugiau kaip prieš 20 metų.  Vieni juos vadina eko baseinais, kiti eko tvenkiniais. Išskirtinė šių tvenkinių savybė vanduo be chemijos! Ko gero, tai intriguoja, nes daug kas neįsivaizduoja, kaip išlaikyti vandenį baseine skaidrų be didesnių investicijų ir sunkios piniginės naštos. Pabandysime Jums paaiškinti, kokie yra eko tvenkinio privalumai palyginti su maudymosi  baseinu,  kokie jo įrengimo ir eksploatacijos kaštai. Eko tvenkinys derės prie Jus supančios aplinkos, ir jame bus vandens augalų oazių, kurios harmoningai  įsilies į Jūsų sodą. Jei pasirinksite klasikinio stiliaus eko tvenkinį, žiūrėdami iš toli net neįtarsite, kad jame galima  maudytis, tad sprendimas bus išties įdomus. Dar vienas privalumas – į vandenį nepilami cheminiai priedai skaidrumui pagerinti, kaip daroma baseinuose, todėl maudytis gali vaikai ir alergiški  žmonės. Toks vanduo nesausina odos. Be to, eko tvenkinys bus skaidrus kaip krištolas.

Eko tvenkinio zonos ir augalai

Visi tvenkiniai  su  baseinu  turi dvi zonas: plaukiojamo  ir augalų, arba regeneracinę. Daugiausia augalai sodinami arčiau pakrantės įrengiamose  terasose, tad jie efektyviai  filtruoja vandenį tose  zonose, kur jo  judėjimas  mažas. Kuo daugiau pasodinama vandens augalų, tuo paprasčiau reguliuoti  ekosistemą. Be to, jie meta šešėlį, todėl vanduo  mažiau  įšyla. Augalai  turi užimti 25–35% tvenkinio ploto. Jei šis yra nedidelis, gėlavandeniai  augalai (lelijos, lūgnės ir pan.) netiks.

Vandens ekologija

Dirbtiniuose ir kitokiuose tvenkiniuose  vanduo greičiau įšyla ir yra stovintis. Skaidrumą lemia efektyvi vandens cirkuliacija, valymo  įrenginiai  ir kitos priemonės. Tai viena svarbiausių eko tvenkinio švaros palaikymo sąlygų!

PILNĄ STRAIPSNĮ RASITE ČIA

Dekoratyviniai kriokliai, upeliai, fontanai, tvenkiniai - tai kuo mes gyvename, "sergame", tikime